28620
Book
In basket
Człowiek w poszukiwaniu sensu / Viktor E. Frankl ; przełożyła Aleksandra Wolnicka. - Wydanie 1 zmienione. - Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, copyright 2009. - 222, [2] strony ; 21 cm.
"Człowiek w poszukiwaniu sensu" Viktora E. Frankla to jedna z najbardziej wpływowych książek w literaturze psychiatrycznej od czasu Freuda. Zaczyna się od długiego, suchego i głęboko poruszającego osobistego eseju o pięcioletnim pobycie Frankla w Auschwitz i innych obozach koncentracyjnych i jego wysiłkach w tym czasie, by znaleźć powody do życia. Druga część książki opisuje metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował jako pierwszy na bazie swoich doświadczeń z obozów. Freud uważał, że życiem człowieka rządzi popęd seksualny i pokusy. Frankl z kolei wierzy, że najgłębszym popędem człowieka jest poszukiwanie sensu i celu. Logoterapia Frankla zatem bardziej przystaje do zachodnich religii niż freudeowskiej psychoterapii.
Availability:
Kłaj
There are copies available to loan: sygn. 94(100)"1939/1945":341.322.5 [lok. Wypożyczalnia] (1 egz.)
Notes:
Przekład pośredni z: Man's search for meaning, 1959
Tytuł oryginału: Psycholog erlebt das Konzentrationslager, 1946
General note
Przekład pośredni z: Man's search for meaning, Tytuł oryginału: Psycholog erlebt das Konzentrationslager. Na okładce: Głos nadziei z otchłani Holocaustu.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again